На Харківщині триває хвиля перейменувань: що робити з документами, в яких старі топоніми - Накипіло
Події

На Харківщині триває хвиля перейменувань: що робити з документами, в яких старі топоніми

На Харківщині відразу у декількох громадах продовжуються перейменування. У Кегичівці та селах ОТГ планують перейменувати понад 30 вулиць, серед них п'ять Першотравневих, а також вулиці та провулки, названі на честь російських діячів і письменників: Суворова, Кутузова, Пушкіна тощо.

Топонімів Першотравневе та Горького хоче позбутися й Богодухівська громада. Йдеться про назви населених пунктів, всього планують перейменувати шість селищ. 

У місті Первомайський закінчується кампанія щодо обрання нової назви міста. Містяни обирають серед десяти назв, серед яких є Квіточ, Озерянськ, Миропіль. 

У Золочівській громаді сьогодні починається голосування за нові назви для 66 топонімів, які пов'язані з росією.

У Харкові продовжуються обговорення щодо перейменування вулиць на честь Героїв російсько-української війни. У лютому 18 харківських вулиць та провулків, пов'язаних із рф, отримали нові назви. Таким чином, число громадян, які будуть проживати за новими адресами, рахується тисячами. Чи потрібно змінювати документи при перейменуванні вулиці?

У юридичному департаменті Харківської міськради зазначили, що законодавство не передбачає обов'язку вносити відомості щодо зміни назви вулиці в паспорт громадянина України, оскільки це не є зміною реєстрації місця проживання. Перереєстрацію місця проживання особи можна здійснити під час обміну паспорта чи зміни прізвища.

Також у випадку зміни назви вулиці чинними залишаються документи, що засвідчують право власності на нерухомість. За потреби власник майна, стосовно якого відбулися зміни, має право звернутися до органу державної реєстрації прав на нерухоме майно із заявою про внесення змін. 

Інша ситуація — у бізнесі. Зміна відомостей про місцезнаходження юридичної особи та фізичної особи-підприємця підлягає державній реєстрації відповідно до Закону «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців і громадських формувань».

Перейменування вулиці є зміною місцезнаходження юридичної особи. Це передбачає необхідність внесення змін в установчі документи, змін до відомостей про фізичну особу-підприємця, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців і громадських формувань, повідомлення банківських установ і контрагентів про зміну реквізитів у чинних договорах, виготовлення нової печатки, бланків тощо.

Водночас законодавство не встановлює граничних термінів для зміни відомостей щодо місцезнаходження. А отже, суб'єкт господарювання сам може вирішувати, коли провести реєстрацію змін.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова